Uzaktan Eğitim

 
 Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitim / E-learning; özellikle kariyerini geliştirmek isteyen, iş hayatında profesyonel hedeflere ulaşmayı ve alanında yükselmeyi amaçlayan her yaştan çalışan kişiler için; okula gitme zorunluluğu olmadan, internet ortamında online olarak eğitimlerini tamamlamasını sağlamaktadır. İş hayatının temposu nedeniyle zaman problemi yaşayan kişilerin, çalışma hayatına devam ederken bir yandan da akademik kariyerlerini geliştirmeleri için tasarlanan uzaktan eğitim / e-learning sisteminde; üniversiteye kabul edilmek için sınav şartı aranmaz.

Tüm dersler ve sınavlar internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. Fakat bazı okullar sınav sistemini size yakın ülkelerde veya ülkenizde o üniversitenin temsilcisi var ise o temsilcinin gözetmenliğinde sınavı yaptırmaktadır.

İnternet erişimi olan herkes, derslere katılarak eğitimine iş hayatına ara vermeden devam edebilir kariyer planlarını ertelemeden gerçekleştirebilir. Katılımcıların derslere devam etme zorunluluğu yoktur ve istedikleri zaman online olarak derslere devam edebilirler. Etkin bir eğitim için, katılımcının günde birkaç saatini ayırması yeterlidir. Uzaktan eğitim sisteminin kayıt etme özelliği sayesinde, öğrenciler dersleri tekrar izleme şansına sahip olurlar. Sistemdeki derslerin içerikleri, eğitim sistemi ve öğrencileri başarı oranı, üniversitelerin eğitim sistemiyle tamamen aynıdır. Eğitim sonunda katılımcılara verilecek olan diplomalar, örgün eğitimde verilen diplomalar ile aynı seviyededir.

Bizde  Edicca Yurdışı  Eğitim olarak iş hayatı içerisinde eğitim hayatına ara vermek zorunda kalan veya erteleyen öğrenci adayları için sadece bilgisayar ve İnternet ekipmanı ile lisans eğitimi alıp, yüksek lisanslarını tamamlayıp hatta doktoralarını yapabilecekleri okullar ile çalışıyoruz.