Bakü Devlet Üniversitesi

1919 yılında eğitim hayatına başlamış olan Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’ın eğitim kurumları arasında en ünlü bilim ve eğitim merkezlerinden biri olarak bir lider konumdadır. Azerbaycan’ın dünya başarı sıralamasında yer alan tek üniversitesi olarak QS World Rankings 2020 güncel sıralamasında 801 – 1000 aralığında yer almayı başarmış kaliteli bir üniversitedir.

Azerbaycan’ın çok sevilen ünlü politikacısı Haydar Aliyev ve pek çok tanınmış Azeri bilim adamı ile ülkenin seçkin diplomatları Bakü Devlet Üniversitesi mezunları arasındadır. Milli lider Haydar Aliyev’in 13 Haziran 2000 tarihli kararnamesine ile özerklik statüsü verilmiş olan üniversite kendi tüzüğü temelinde faaliyet göstermektedir.

Günümüzde ise Bakü Devlet Üniversitesi  50 den fazla lisans bölümü ile 16 ana dalda eğitim imkanı sunmaktadırLaboratuvarları, bakım odaları, spor ve sağlık kompleksleri, kapsamlı kütüphanesi, sergi salonları, yabancı dil odaları, gibi öğrencilerine sağladığı imkanlar ile öğrencilerini ilgi alanları ve hayalleri doğrultusunda her olanağa ulaştırmayı ve uzmanlaştırmayı hedefleyen bir eğitim kurumudur.

Tüm bunların yanı sıra Bakü Devlet Üniversitesi bilimsel ve teknik işbirliği konusunda ikili anlaşmalara sahiptir. ERASMUS aracılığı ile öğrenci değişimi sağlama imkanı bulduğu Moskova Devlet Üniversitesi Lomonosov’s, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Indiana Üniversitesi, Kiev Ulusal Üniversitesi, Viyana Üniversitesi ve diğer pek çok üniversite ve derneklerle iş birliği içerisindedir.

BÖLÜM VE PAKET FİYATLARI