Nahçıvan Devlet Üniversitesi

Sınır komşumuz Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ile sağlanmış diplomatik anlaşmalar eğitim anlamında da pek çok olumlu sonuç yaratmıştır. Bu uyumlu süreç doğrultusunda Doğu illerimizde ikamet eden öğrencilerimizin yönlendirilebileceği geniş kapsamlı bir üniversite seçeneği oluşturulması nedeni ile Nahçıvan Devlet Üniversitesi ÖSYM Tercih Klavuzlarında pek çok bölümü ile yer almaktadır. Bu sayede Nahçıvan Devlet Üniversitesi tarafından sunulan diplomanın ülkemizde denklik konusunda bir problem yaratma ihtimali de ortadan kalkmış olur.

Öğrenciler ÖSYM Tercihleri sonucu Nahçıvan Devlet Üniversitesine yerleşebilecekleri gibi Yabancı Öğrenci Kontenjanından faydalanarak hiçbir sınav sonucuna ihtiyaç durmadan da tüm bölümlerine kayıt yaptırabilirler. Ve tıpkı ÖSYM tarafından yerleştirilen öğrenciler gibi diploma denkliği konusunda hiçbir problem yaşamazlar.

Nahçıvan Devlet Üniversitesinin kendine ait yurdu bulunmaktadır. Kültürel benzerlikler öğrencilerimizin devlet yurtlarında rahat etmelerinin en önemli nedenlerinden biridir.

Yurt ücretleri aylık 30 manat (60 TL) ortalamasında seyreder.
Odalar 2 veya 3 kişiliktir. Modern ısıtma sistemine sahip yurt binası odalarında da konforlu yatakları, geniş kullanımlı gardıropları ve çalışma masaları ile döşenmiştir. Yurdun tamamına kurulmuş sabit telefon hattı ile birlikte sürekli kullanıma açık internet hattına sahiptir. Kız – Erkek kısımlarının ayrı tutulduğu ortak kullanım alanları ile birlikte kat mutfaklarıda kız ve erkek öğrenciler için özelleştirilmiştir.
Yurt binalarının zemin katında tenis ve satranç oynamak için özel salonlar, erkekler ve kızlar için ayrı banyolar, çamaşırhane odası sosyal hizmet odası gibi ortak alanlar bulunmaktadır. 
Öğrencilerin boş  vakitlerini doğal bir ortamda geçirmeleri için yurdun çevresinde geniş bir bahçe bulunmaktadır. 

   

BÖLÜM VE PAKET FİYATLARI