Al Farabi Kazak Ulusal Üniversitesi

1934 yılında Kazakistan’ın en gelişmiş şehri Almatı’de kurulan Al-Farabi Kazak Ulusal Üniversitesi kendi topraklarının olduğu gibi Orta Asya’nın da en büyük üniversitesidir.

Edicca Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak iş birliği içerisinde olduğumuz Al Farabi Kazak Ulusal Üniversitesi son yıllarda ülkemiz öğrencilerinin en fazla talepte bulunduğu okulların başında gelmektedir.

QS World Rankings Top Universities 2020 güncel sıralamasında dünyanın en başarılı üniversiteleri arasında 207. sıraya yükselmiş olan Al Farabi Üniversitesi kalite ve başarı ödüllü bir dünya üniversitesidir.

Al Farabi Kazak Ulusal Üniversitesi zengin sosyal olanaklara sahip bir üniversitedir. 100 hektar üzerine kurulmuş ülkenin ve tüm Orta Asya’nın en büyük kampüsünde içerik yönünden oldukça zengin bir kütüphanesi, müzeleri, İnternet ve iletişim merkezleri, spor merkezleri, geniş kapsamlı yurtları, bilim evleri, yemek salonları, öğrenci tıp merkezleri, kültür salonları, stadyumu, sosyal tesisleri ve kendi yayınını yaptığı radyo binası bulunmaktadır ve tamamı daima öğrenci kullanımına açıktır.

15’den fazla fakültesi bünyesinde 100’den fazla bölüm ve 2.000 bilimsel çalışma altında; lisans ve lisansüstü olmak üzere toplam 50.000 kadar öğrencisine eğitim vermektedir.

Avrupa standartlarının üzerinde eğitim vermeyi hedefleyen Al-Farabi Kazak Ulusal Üniversitesi mezunlarına Avrupa Birliği ilgili Eğitim Komisyonu Kararları doğrultusunda onayı gerçekleşmiş Mavi Diplomayı sunmaktadır. Yani Al Farabi Kazak Ulusal Üniversitesinden mezun olan öğrencilerimizin diplomaları ülkemizde sınav şartı olmaksızın denk sayılmakla birlikte uluslararası geçerliliğe de sahiptir. Bu standartlarda bir eğitime sınav koşulu olmaksızın ulaşabilmek ise öğrencilerimizin çok ilgisini çekmektedir.
Aynı zamanda Al Farabi Üniversitesi yüksek başarı sıralaması sayesinde ikinci sınıftan itibaren öğrencilere ülkelerine yatay geçiş imkanı da tanımaktadır.

previous arrow
next arrow
Slider

BÖLÜM VE PAKET FİYATLARI